Awans naszych siatkarzy do półfinału PDF Drukuj Email

Jeszcze niecały miesiąc temu wszyscy cieszyliśmy się z faktu, że nasi siatkarze awansowali do zawodów rejonowych w Rzeszowie, w trakcie których sprawili kolejną niespodziankę, wywalczając awans do półfinału wojewódzkiego. Zawodnicy prowadzeni przez nauczyciela wychowania fizycznego Tadeusza Zebzdę pokazali, że wysiłkiem, zaangażowaniem i systematycznością można osiągnąć wiele i rywalizować o najwyższe cele z najlepszymi drużynami w regionie. 12 kwietnia w ćwierćfinałowym turnieju rejonowym w Rzeszowie, gimnazjaliści z Łętowni pokonali swoich rówieśników z Gimnazjów w Zaczerniu i Rakszawie. Jedyną porażkę zanotowali z gospodarzami rozgrywek z Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Rzeszowie, ale to nie przeszkodziło im w zakwalifikowaniu się do następnego etapu zawodów.
Zespół występował w składzie: Łukasz Flis, Wiktor Indycki, Arkadiusz Kopacz, Kacper Kostyra, Adam Łach, Mateusz Łyko, Łukasz Madej, Krystian Misiak, Paweł Perlak, Kacper Piela, Mateusz Sałęga, Wiktor Sztaba, Piotr Baran, oraz Wojciech Szewczyk.

Więcej…
 
Wyniki konkursu PDF Drukuj Email

altDnia 9 marca 2016 obyła się II edycja ogólnopolskiego internetowego konkursu Maks Matematyczny. Wzięło w niej udział 4532 uczestników z 858 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów: Artur Ożóg – kl. Ia, Anna Kubaszewska – kl. Ib, Paulina Węglarz – kl. Ia, Dominika Sibiga – kl.Ib, Weronika Misiak – kl. IIb, Marek Piędel – kl. IIb, Urszula Węglarz – kl. IIb, Paweł Perlak – kl.IIIb, Mateusz Łyko – kl. IIIa, Agnieszka Misiak – kl. IIIa, Mateusz Sałęga – kl. IIIa, Sylwia Kolano – kl. IIIa, Anna Klocek – kl. IIIa

Sukcesy odniosło dwóch uczniów: Artur Ożóg z klasy Ia: bdb wynik, I miejsce w województwie, XVIII miejsce w kraju, Paweł Perlak z klasy IIIb: db wynik, V miejsce w województwie, 60 miejsce w kraju.

Wszystkim uczniom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

 
III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania nuty gify

W sobotę, 2 kwietnia 20161r. odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, zorganizowany przez Zespół Szkół Licealnych im. B. Chrobrego w Leżajsku. W tym roku nasze Gimnazjum reprezentował duet w składzie: Anna Misiak z klasy Ia oraz Ilona Kuraś z klasy IIIa. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę "Me and My Broken Heart" z repertuaru zespołu Rixton.

Anna Zawadzka


 
Wgraliśmy w siatkę! PDF Drukuj Email

altW dniu 2 kwietnia 2016r. na hali MOSiR-u w Nowej Sarzynie odbyły się rozgrywki sportowe w piłkę siatkową pomiędzy gimnazjami naszej gminy. W zawodach tych mogły wziąć udział reprezentacje szkół złożone z uczniów klas pierwszych i drugich. Po pierwszym etapie rozgrywek nasi uczniowie - zarówno dziewczyny jak i chłopcy - wywalczyli sobie pierwsze miejsca.
Więcej…
 
Jeśli na wagary, to tylko do naszego Gimnazjum! PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania 1 dzień wiosny gifWspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny, powszechnie znanego również jako Dzień Wagarowicza, na stałe wpisały się w kalendarz imprez naszej szkoły. Tak było i w tym roku.

21 marca uczniowie wspólnie ze swoimi wychowawcami oraz nauczycielami wzięli udział w wiosennym turnieju międzyklasowym. Głównym celem była świetna zabawa, ale nie zapomnieliśmy tez o zdrowej rywalizacji o jak najwyższe miejsce.

Rano uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach. Tam przygotowali się do swoich prezentacji klasowych, które następnie przedstawili na sali gimnastycznej.

Oj! Działo się, działo! Były piosenki, okrzyki, a nawet cyrk - z akrobatami, groźnymi zwierzętami takimi jak lwy, tygrysy czy wąż kobra. Każda klasa bez wyjątku chciała jak najlepiej "wypaść". I wszystkim się to udało!

Więcej…
 
Eksperymentuj z nami! PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania eksperymenty gifyEksperymentuj z nami! - pracujemy techniką SSC.

Pod takim właśnie tytułem realizowana jest innowacja pedagogiczna z chemii w naszym gimnazjum. Zajęcia prowadzone są w oparciu o technikę SSC (Small-Scale Chemistry), ponieważ doświadczenia w małej skali pozwalają uczniom na samodzielne przeprowadzanie eksperymentów chemicznych i doskonalenie umiejętności praktycznego zdobywania wiedzy chemicznej. Eksperymenty często wykonywane są z wykorzystaniem przedmiotów używanych w gospodarstwie domowym np. klamerek do bielizny, kubeczków na lekarstwa, słomek do napojów, a klasyczne odczynniki chemiczne zastąpione są substancjami "domowej chemii" tj. ocet, soda oczyszczona, woda utleniona itp.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki na lekcji 7, a prowadzi je p. Elżbieta Serafin.

 
Alfik Matematyczny PDF Drukuj Email

alt

25 listopada 2015r. 26 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Alfik Matematyczny.

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Najwyższe wyniki w naszej szkole osiągnęli:

Artur Ożóg – kl.Ia, Urszula Węglarz – kl.IIb, Łukasz Madej – kl.IIIa

Czytaj więcej o programie ŁOWIMY TALENTY.

 
English Adventure PDF Drukuj Email

Innowacja "English Adventure", którą realizuje p. Anna Zawadzka poszerza przede wszystkim elementy kultury, literatury, historii oraz geografii krajów anglojęzycznych. Zagadnienia kulturalne kształtują w uczniu pewien obraz życia w krajach anglojęzycznych. Uczniowie stają się świadomi podobieństw i różnic historycznych czy socjologicznych, rozwijają się społecznie. Innowacja pomaga kształtowaniu wrażliwości i tolerancji wobec innych narodów.

W pierwszym semestrze grupa uczniów z klasy II a zgłębiała swoją wiedzę o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, natomiast w drugim semestrze grupa uczennic z klasy II b skupia się na poznawaniu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Podczas zajęć wykorzystujemy komputery i zasoby internetu, tworzymy prezentacje multimedialne PREZI oraz plakaty do pracowni językowej, a także słuchamy piosenek w języku angielskim.

 
Sukces naszych siatkarzy PDF Drukuj Email

altPiłka siatkowa to niewątpliwie jedna z tych gier zespołowych, która cieszy się coraz większą popularnością, zarówno ta na niższych szczeblach jak i na wielkich arenach sportowych.

7 marca 2016 roku w Leżajsku odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Siatkowej Chłopców. W rozgrywkach brały udział najlepsze drużyny powiatu leżajskiego mianowicie: Gimnazjum w Grodziska Górnego, Gimnazjum w Starym Mieście, Gimnazjum w Leżajsku. Naszą gminę w tym roku reprezentowało Gimnazjum w Łętowni.

Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Faworytem do zwycięstwa oczywiście było jeszcze nigdy niepokonane na tym etapie rozgrywek gimnazjum z Leżajska – ubiegłoroczni wicemistrzowie województwa podkarpackiego. Jednakże uczniowie gimnazjum z Łętowni okazali się być w tym roku najlepsi i to oni zostali zwycięzcami tych rozgrywek. Siatkarze pod opieką p. Tadeusza Zebzdy będą reprezentować powiat leżajski na zawodach rejonowych w Rzeszowie.

Wśród dziewcząt zawody gminne w piłkę siatkową wygrało bezkonkurencyjnie również Gimnazjum w Łętowni, jednakże w Powiatowej Gimnazjadzie nie udało się im powtórzyć sukcesu chłopców.

Gratulujemy!!!

 
Kiedy interaktywność idzie w parze z interakcją? PDF Drukuj Email

11 lutego 2016r. uczniowie biorący udział w projekcie IRRESISTIBLE, wybrali się z wizytą do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Tam wzięli udział w warsztatach dotyczących budowy eksponatów muzealnych i obejrzeli wystawę interaktywną "NAUKI DAWNE I NIEDAWNE" przygotowaną przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej na temat wyjazdu można przeczytać i obejrzeć galerię zdjęć TUTAJ. Zapraszamy.

 
Gminna Gimnazjada w Piłkę Siatkową zakończona! PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania piłka siatkowa clipartCzas na podsumowanie!

W turnieju brały udział gimnazja z Nowej Sarzyny, Sarzyny, Woli Zarczyckiej oraz oczywiści nasze. Cały turniej składał się z czterech osobnych spotkań. Na każdym z nich mecze były rozgrywane systemem "każdy z każdym" - łącznie rozegrano 33 mecze. A wszystko odbywało się na hali sportowej MOSIR-u w Nowej Sarzynie.

Poziom rozgrywek był wysoki, więc kibice na widowni, którzy obserwowali zmagania siatkarzy mieli na co popatrzeć. Nasze dziewczyny nie odpuściły żadnego meczu i pewnie wygrały cały turniej. Chłopcy zaś musieli się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności, gdyż w pierwszych dwóch turniejach ponieśli porażkę z Wolą Zarczycką, więc ostatnie spotkanie było najbardziej emocjonujące, bowiem właśnie te dwie drużyny walczyły o I miejsce. Wygrali nasi! GRATULUJEMY!!!

Więcej…
 


Strona 6 z 23
free pokereverest poker revie
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj18
mod_vvisit_counterWczoraj21
mod_vvisit_counterTen tydzień308
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień136
mod_vvisit_counterTen miesiąc55
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc5942
mod_vvisit_counterWszystkie2962423

Aktualnie: gości 4 połączonych
Twój IP: 18.206.13.203
 , 
Data: 03 Gru, 2023

wikipedia

BIP

BIP