11 Listopada

PDF Drukuj Email

11 listopada to Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po 123 latach niewoli nasza ojczyzna odzyskała upragnioną wolność. Dzień ten jest dla Polaków symbolem walki o wolność, znakiem wiary i zwycięstwa. Szczególnego znaczenia nabierają wtedy słowa: niepodległość, patriotyzm, walka o wolność.

Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Pamięć o tych, którzy oddali swe życie za ojczyznę, uczciliśmy wzruszającymi wierszami i pieśniami patriotycznymi. Odświętny nastrój podkreślały odpowiednio dobrane do uroczystości stroje i dekoracje.

Była to kolejna, wzruszająca lekcja historii i wychowania patriotycznego, którą przygotowali uczniowie klasy III a pod opieką p. Teresy Sarzyńskiej i p. Jadwigi Cieślik.

Na zakończenie, grupa uczniów z klasy III b, wykonała autorski utwór hip-hopowy ,,My Polacy’’, który zostanie na długo w naszej pamięci.

 
free pokereverest poker revie